Leírás
Jellemzők
- Mennyiségi egység: m² (csappal mért szélességgel számolt)
- Fafaj: Lucfenyő
- Minőség: A, AB, B-osztály
- Minőséget ált. meghatározó szabvány:
- ERDÉRT lambéria szabvány A és AB minőségre
- ERDÉRT lambéria szabvány B és C minőségre
- Felület: gyalult
- Nedvességtartalom: 14 ± 2%
Fafaj és felhasználási javaslat
- Luc: Belső fal, vagy mennyezet burkolására
- Borovi vagy vörös fenyő: Külső felületekhez, homlokzatokhoz
Kilenc érv, amiért érdemes a lambériánkat választani
- Lambériáinkat magas minőségű északi és ukrán alapanyagból készülnek
- Külső és belső burkolásra kiválóan alkalmasak
- Káros anyag kibocsátás mentes, felhasználása környezetkímélő
- Dekoratív, esztétikus, környezetének kellemes hangulatot ad
- Egyszerűen felhasználható (lerakható)
- Csiszolással egyenértékű felület
- Bútorgyártás alapanyagaként is hasznosítható
- Szabvány szerinti méretezés (csappal mérve)
- Felület könnyen kezelhető (lakkozás, festés, pácolás)
Gyalult termék gyártás a fűrészüzemében:
Évi 1,1 millió m2 késztermék gyártására alkalmas gyaluüzemben, WEINIG 8 fejes Hydromat automata gyalugépen, modern technológiával, fűrészüzemben gyártott alapanyagból minőségi termék készül. Megfelelő szárazságot a 9 db hagyományos és 2 vákumszárító, egyidejűleg 930 m3 kapacitású szárítókamrák biztosítják.
Termékeik elsősorban a hajópadló, a lambéria, és az íves faházborító; luc, borovi és vörös fenyő fafajokban. Burkoló elemeken túl nagyobb vevői megrendelés alapján bármilyen egyedi mintájú profil lécet, mindkét oldalon gyalult lambériát, négy oldalon gyalult különböző dimenziójú terméket is legyártanak.
Fóliacsomagolásuk a külső szennyeződéstől, kisebb mechanikai hatásoktól, sérülésektől védi az anyagot. A fóliatekercselésű kötegeket címkézzük, melyen feltüntetjük az áru jellemző adatait, vonalkódját.
Szerelési segédlet
Az alábbiakban felsorolt néhány lépéssel segíteni kívánunk munkájában és megkímélni Önt a felesleges kellemetlenségektől.
1. A lambériát párnafák segítségével illessze a falhoz, melyeket tetőlécből, 24-25 x 48-50 mm szelvényű, gyalult vagy finoman fűrészelt felületű, a lambériával azonos szárazságú faanyagból. A falon vízszintesen, egymástól 40-80 cm térközzel helyezzen el.
2. A rögzítést tiplivel és facsavarral végezze, 60 cm távolságonként. Nedves fal esetén a fal levegőztetésének érdekében, hagyjon távolságot a párnafák között, vagy függőlegesen elhelyezett távtartó lécekre rögzítse. Kiegészítő hő- vagy hangszigetelést jelent, ha a burkolat alá szigetelőanyagot is elhelyez el.
3. A párnafákat úgy kell felhelyezni, hogy a ráhelyezett lambéria tökéletesen egy síkban legyen. Amennyiben a fal nem egyenes, faékkel korrigálja a különbséget. Vízszintmérővel ellenőrizze munkáját.
4. A lambériázást a saroknál kezdje. Az első lambériát úgy helyezze el, hogy az tökéletesen függőeleges álljon. A lambéria párnafához történő rögzítéshez szeget, tűzőkapcsot vagy facsavart használhat.
5. Előnyösen használható a lambéria rögzítő lemez (fűl), melyet szeggel, illetve szegbeütővel erősíthet a lambéria hornyába és a párnafára, ezzel “láthatatlan” rögzítést tud elérni.
6. A lambéria darabokat merőlegesen úgy vágja méretre, hogy a mennyezettől és a padlótól hagyjon 5-10 mm-es távolságot, a szellőzés érdekében.
7. Amennyiben a lambéria rövidebb, mint a befedni kívánt fal függőleges mérete, kezdjen új lambéria csíkot, majd a fennmaradó darabbal folytassa a lambériázást a következő sorban. Mindig törekedjen arra, hogy az illesztések ne legyenek egy vonalban.
8. A maradék darabok felhasználását folytatva a következő sorban, az elrendezés ismétlődni fog minden negyedik sorban.
9. Az utolsó lambéria csíkot a szükséges méretnél 5-10 mm-el keskenyebbre vágja, az illesztés érdekében (ezt kellene a hosszanti vágást körfűrésszel is elvégezheti).
10. Ha a helyiség minden falát burkoljuk, akkor automatikusan átfedés keletkezik a külső és belső sarkoknál. A belső sarkoknál a léceket úgy is egymásra lehet engedni, hogy ne legyenek láthatók a zavaró vágott élek. A külső sarkokon ezeket az éleket élvédő lécekkel kell burkolni (pipaléc vagy “L” léc 2-3 x 2,5-5 cm).
11. Ajtók, ablakok szegéséhez pipalécet, a lambériázott fal és a padló találkozásánál saroklécet használhat (2-3 x 2-3 cm, sima, mintás vagy parketta szegélyléc formában). A sarkokban 45o-os vágással illessze a léceket.
12. Az elektromos elosztók dobozainak, konnektorok és kapcsolók nyílásainak harang vagy körfúróval készítsünk lyukat a burkolatban, és ebbe rögzítsük süllyesztve az elektromos szerelvényeket.
Megjegyzés:
A lambéria nedvessége jellemzően 14±2%. Külső burkoláshoz azonnal felhasználható, de számolni kell az időjárás (nedvesség, napsütés) okozta mozgásokkal. Belső burkolás esetén a vásárlást követően a fóliázott kötegből kibontott hajópadlót, lambériát szellősen, a burkolni kívánt helyiségbe kell elhelyezni és tárolni ott legalább 3-5 napon keresztül (borovi ill. vörösfenyő fafajoknál ez 10-12 nap is lehet), hogy átvehesse az ottani klímát – egyensúlyi fanedvességű állapotot (ideális az átlagos szobai környezet, a cca. 20Co-os hőmérséklet és 65 %-os páratartalom). Fontos, hogy a fal tiszta és száraz legyen.
A burkolat rögzítése után a felületet tetszés szerint kezelni kell: lakkozni, pácolni, olajozni-viaszolni, natúr vagy színes, fára kifejlesztett anyaggal. A tisztításnál a felületkezelő-anyag használati utasításait kell betartani.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.